fbpx

Belma Özdemir

MTD Temsilcisi, Moda Tasarımcısı

İstanbul doğumlu Belma Özdemir, 1989 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ana Sanat Dalı Giyim Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu ve yüksek lisans eğitimini yine bu bölümde tamamladı. 

 

Özdemir, iş hayatına atıldığı 1993 yılından bu yana tasarımcı kimliğiyle Boyner Grup – Limon Company, Bessini, Derishow, Vizyon Deri – VSP ve BAQA gibi markaların yanı sıra pek çok farklı işbirlikleri içerisinde de yer aldı. 1997’de katıldığı Beymen Academia yarışmasında birincilik ödülünü kazandı. Kendi ismi altında kurduğu markasının temellerini 2013’te atan Özdemir, aynı zamanda reklam, film, klip ve sahne kostümleri de hazırlıyor. 

 

Özdemir’in çalışmaları arasında 2003’te Türkiye’ye birinciliği getiren Sertab Erener’in Eurovision sahne kostümleri, Nil Karaibrahimgil’in sahne ve klip kostümleri, 2011’de vizyona giren Caner Alper ve Mehmet Binay imzalı Zenne filminin kostümleri, Esin Maraşlıoğlu’nun Designloft adlı projesi, Argande’nin Güneydoğu Anadolu’daki kadınlara çalışma olanağı sağlayan sosyal sorumluluk projesinin ise “Argande by Belma Özdemir” imzasıyla 2015 yaz ve kış koleksiyonlarını hazırlamak da bulunuyor.Moda Tasarımcıları Derneği Yönetim Kurulu’nda, derneğin misyonu çerçevesinde görev alan Özdemir, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Ana Sanat Dalı Giyim Tasarımı Bölümü’nde 2010’dan bu yana yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak eğitim veriyor.

Perakende Günleri Bir Soysal Organizasyonudur.

SOYSAL

Adres: Noramin İş Merkezi, Maslak Mahallesi, Büyükdere Cad. No:237 Kat:1 No:114 Sarıyer 34398 İstanbul 

Telefon: 0(212) 212 99 70 

Fax: 0(212) 212 38 36 

E-posta: info@soysal.com.tr 

PG’yi Takip Edin: