Atlasglobal

Atlasglobal, 14 Mart 2001’de Türkiye’de “Tarifesiz İç Hat ve Dış Hat Uçuşlarda Yolcu ve Kargo Taşımacılığı” gerçekleştirmek üzere kuruldu. İlk uçuşunu 1 Haziran 2001’de gerçekleştirdi. Atlasglobal yolcularına uçakta uluslararası kalite ve konfor standartları sunmak amacıyla iç ve dış hat tarifeli uçuşlarına 2004 yılında başladı.

Türkiye’de IOSA sertifikalı ilk IATA üyesi özel havayolu olan Atlasglobal kısa bir süre içerisinde uçuşlarını %80 artırdı. Atlasglobal’in filosunda bir adet Airbus A319, 8 adet A320 ve 17 adet A321’den oluşan toplam 26 uçak yer almaktadır. 35 farklı ülkede 50’den fazla noktaya uçuş gerçekleştiren Atlasglobal’in Türkiye, Asya, Rusya, BDT Bölgesi, Ortadoğu ve Avrupa’ya tarifeli uçuşları bulunuyor.

Atlasglobal’in Ekonomi Plus’ta seyahat eden yolcuları, özel olarak tasarlanmış 77 cm genişliğindeki deri kaplı koltuklarda konforlu bir uçuş yaşarken, ücretsiz zengin çeşitli yiyecek ve içecek ikramı, 30 kilogram bagaj hakkı, ücretsiz koltuk seçimi gibi hizmetlerden yararlanıyor.

Atlasglobal’in Business Class’ta seyahat eden yolcuları 100 cm aralıklı geniş koltuklarda uçuş yaparak, Uçan Şefler’in özenle hazırladığı zengin ikram çeşitleri, 40 kilogram bagaj taşıma hakkı, bagaj önceliği, Atatürk Havalimanı’nda uçaktan VIP araç ile transfer gibi özel hizmetlerden faydalanabiliyor.