ATÜ Duty Free

ATÜ Duty Free 2000’den bu yana “seyahat mağazacılığı” alanında Türkiye’nin lider firması olarak hizmet veriyor. Türkiye sınırları dışında ise 4 ülkede daha pazar lideri konumunda.

ATÜ, 1999’ların sonunda ileri bir vizyon ile modern havalimanları işletmeleri rüzgarını yakalayan TAV Havalimanları ve vergisiz satış mağazalar işletmeciliğinde deneyimli Unifree, G.Heinemann ortaklığıyla kuruldu. ATÜ, kurulduğu günden bu yana, genlerinde havacılık ve mağazacılık alanında lider kuruluşların gücünü taşıyor. ATÜ, inovatif yaklaşımıyla dünya Duty Free pazarının önemli oyuncuları arasında yer almakta ve ilk günden itibaren, 7/24 çalışma temposuyla bu zorlu maratona aralıksız devam etmektedir.

ATÜ, 4 kıtada, 8 ülkede 120’den fazla mağaza ile gümrüksüz mağazacılık hizmetini Türkiye'de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa Alanya, Muğla Bodrum Havalimanları’nda duty free operasyonu yönetiyor. Yurtdışında ise Gürcistan'da Tiflis, Batum, Kutaisi; Makedonya'da Üsküp, Ohrid; Tunus'ta Enfidha, Monastir, Kartaca, Jerba, Sfax, Tozeur, Tabarka; Letonya'da Riga; Umman'da Salalah; Suudi Arabistan'da Medine; Amerika Birleşik Devletleri’nde Houston George Bush Havalimanları'nda duty free mağazalarını işletiyor. ATÜ Duty Free, yolculara, dünyanın en tanınmış markalarına ait 50 bin çeşit ürüne avantajlı fiyatlarla erişim olanağı sağlıyor.