Borusan Lojistik

Fark yaratan, fayda sağlayan şirket: Borusan Lojistik

1973 yılında Borusan Holding bünyesinde grup şirketlerine hizmet vermek amacıyla kurulan Borusan Lojistik, 2000 yılında deneyim ve bilgi birikimini grup dışı firmalara da sunmak ve sınırlarını aşmak için “entegre lojistik hizmet sağlayıcı” olarak yeniden yapılandı. Güçlü finansal yapısı, etkin yönetimi ve kurumsal altyapısıyla kısa zamanda sektör lideri konumuna gelen Borusan Lojistik, 2012 yılında sektörün ilk 10 oyuncusundan biri olan Balnak’ı satın alarak liderliğini perçinledi.

3 PL Hizmetleri, Liman İşletmeciliği Hizmetleri, Proje Lojistiği Hizmetleri ve Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri’den oluşan dört stratejik iş alanında hizmet sunan Borusan Lojistik, Bor Gümrük ile kurduğu iş ortaklığının yarattığı sinerjiyle gümrük hizmetlerinde de farkını ortaya koyuyor.

Proje süreçlerindeki tüm olası riskleri üstlenen Borusan Lojistik, geniş iş hacmi sayesinde sahip olduğu satın alma gücü ve ağır taşımacılık ekipmanlarıyla maliyetleri minimuma indiriyor.

2011 yılından itibaren yoğunlaştığı Ar-Ge, inovasyon ve dijitalleşme yatırımlarıyla dünyanın değişim hızına uyum sağlayan Borusan Lojistik, “Yerinde ArGe” belgesi alan ilk lojistik şirketlerinden biri oldu ve bu süreçte iki inovatif şirketi eTA ve Bukoli’yi hayata geçirdi.

Fark yaratan, fayda sağlayan şirket misyonu ile tüm paydaşlarını rekabette avantajı konuma taşıyan Borusan Lojistik, sektör liderliğini teknolojiyle güçlendirerek gelecekte daha büyük ve global başarılara ulaşmayı hedefliyor.