Divarese

1870 yılında, İtalya’nın Varese şehrinde, ayakkabı üreticisi Santino Trolli ve oğlu Luigi tarafından yaratılan Divarese markası, ayakkabı sektöründe birçok ilke imza attı. 19. yüzyıla kadar ayakkabı üretimi kişiye özel ve sipariş üzerine yapılırken, baba oğulun ithal ettiği ayakkabı dikim makinesi ile ayakkabı üretim anlayışı tamamen değişti ve seri üretimin temelleri atıldı. Marka 2010 yılından bu yana, AY Marka Mağazacılık bünyesinde ayakkabı ve çanta modasının öncüsü olmaya devam ediyor. 

Sezon trendlerini İtalyan tarzıyla yorumlayan Divarese, ayakkabı ve çantayı aksesuar olmaktan bir adım öne taşıyarak her sezon yeni tasarımlarını mağazalarında moda severlerle buluşturuyor.
Her gardıropta mutlaka bulunması gereken klasik tasarımların da yeraldığı koleksiyonlar, Divarese’nin stil sahibi dokusunu günlük hayata taşıyor. Zamansız, kaliteli, güçlü, seksi, İtalyan ve modern sıfatları markanın başlıca değerlerini oluşturuyor. Markanın hedef kitlesi; trendleri ve modayı yakından takip eden, giyim ve aksesuarlarında her zaman kaliteye önem veren ve sadece kalitesine güvendiği markalardan alışveriş yapan aynı zamanda yoğun iş temposundan dolayı giyim ve aksesuarda rahatlığa önem veren, stil sahibi kadın ve erkeklerden oluşuyor. Kendi tasarımlarının yanı sıra, Oxford ayakkabı denince ilk akla gelen, kalitesi ve zamansızlığıyla bir klasiğe dönüşmüş George Hogg markası da Divarese’nin çatısı altında yer alıyor.