MediaMarkt 

MediaMarkt, 1979’da Münih’te kuruldu. 1988 yılından bu yana ise perakende devi MediaMarktSaturn Retail Group bünyesinde yer alıyor.

Kaliteli satış öncesi ve sonrası hizmet anlayışıyla müşterilerine en iyi alışveriş deneyimini sunmayı hedefleyen Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, Türkiye’de ilk mağazasını 2007 Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de açtı. 2013 yılında da online satış kanalı mediamarkt.com.tr’yi hayata geçirdi. Uluslararası çok kanallı stratejisi ile mağazacılık ve online perakendeciliğin sayısız avantajlarını müşterilerine entegre olarak sunan MediaMarkt’ın, 15’i İstanbul’da olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İzmit, Kayseri, Samsun, Malatya, Mersin, Konya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da toplam 50 mağazası bulunuyor.

Türkiye’de toplam 130 bin m²’lik satış alanı ile elektronik perakende şirketleri arasında Türkiye’nin en büyük satış alanına sahip. Online satış kanalı mediamarkt.com.tr’de ise 9 binden fazla ürün çeşidini tüketicilerle buluşturuyor. Bu alanda da en fazla ürün çeşidi MediaMarkt’ta bulunuyor. Ürün sayısını ve kategori çeşitliliğini hem mağazalarında hem de mediamarkt.com.tr’de müşterilerin beklentilerini sürekli takip ederek, her geçen gün artırıyor.

Genel müdürlük personelinin şehrin kalbinde ve iş ortaklarının hemen yanı başında olabilmesi için merkez ofisikent merkezinde, Levent Sanayi Mahallesi’nde bulunuyor.

Şirket felsefesinin temelinde, müşteri odaklılık, yeni nesil elektronik perakendeciliğe öncülük eden çalışmalar ve uçtan uca bir deneyim yer alıyor.