NRW.INVEST Almanya

ÜLKE DANIŞMANI

Almanya pazarına girmek isteyen ya da oradaki işlerini geliştirmek isteyen perakendeciler, üreticiler ve yatırımcılarla görüşecek.

NRW.INVEST Düsseldorf, Köln, Duisburg, Essen, Aachen şehirlerinin de içinde bulunduğu Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Ekonomik Kalkınma Ajansıdır. Söz konusu ajansın resmi Türkiye temsilciliği yurt dışında şirketleşip işlerini Avrupa’ya taşımak isteyen Türk iş insanlarına bölgeyi tanıtarak danışmanlık ve bürokratik destek vermektedir. Bir Alman kamu kurumu olarak bu hizmetleri ücretsiz sunmaktadır.

Kuzey Ren-Vestfalya, Türkiye pazarında başarılı bir şekilde faaliyet gösterip yurtdışında da var olmak ve pazar kazanmak isteyen Türk firmaları için Avrupa’ya mükemmel bir çıkış kapısı teşkil etmektedir. Avrupa’nın nüfus yoğunluğu en yüksek yerleşim bölgelerinden bir tanesidir ve Belçika ile Hollanda'ya sınır komşusudur. Eyalet başkenti Düsseldorf’u merkez alan ve yarıçapı 500 km’yi kapsayan çember içinde yaklaşık 160 milyon kişi yaşamakta ve bunlar AB’deki tüketicilerin %33’ünü, satın alma gücünün ise %45’ini teşkil etmektedir.