Türkmen Lojistik

2003 yılında, TEM Otoyolu'nun hemen yanında ve Halkalı Gümrüğü’nün yeni lokasyonu olan Çatalca'da, Türkmen Holding bünyesinde kurulmuş olan Türkmen Lojistik, Perakende Lojistik’i konusunda hizmet veren öncü lojistik şirketidir.

Başta bütüncül Tedarik Zinciri Yönetimi olmak üzere, Forwarding (Hava-Deniz-Kara-Demiryolu-Intermodal Taşımacılığı), Depolama, Dağıtım, E-ticaret Lojistiği, Tersine Lojistik, Zincir Market Lojistiği ve Refurbishment (Katma Değerli Hizmetler / Düzeltici Faaliyetler) hizmetleri konusunda uzmanlaşmış olan Turkmen Lojistik, birçok ulusal ve uluslararası Perakende Zincirlerinin çözüm ortağıdır.

Türkmen Lojistik, çoğunluğu Avrupa ve Türkiye merkezli olan mevcut Perakende Zinciri müşterileri için Türkiye, Sri Lanka, Mısır, Çin, Bangladeş, Romanya ve Sırbistan gibi ülkelerde yapılan üretimlerin konsolidasyon ve taşıma hizmetlerini içeren bir tedarik zincirini yönetmektedir. Bu hizmetlere ek olarak kalite kontrol, denetim ve sipariş yönetimi hizmetleri de verilebilmektedir.

Türkmen Lojistik, bu tedarik zinciri kapsamında ham madde ve ara ürün taşımalarından, bitmiş mamullerin depolanmasından, dağıtım ve ters lojistiğine kadar her türlü hizmeti verebilmektedir. Bu tedarik zinciri ağı tekstil, hazır giyim, kırtasiye ve kimya başta olmak üzere birçok sektör için kullanılabilecek esnek ve özel çözümler sunabilen yapıdadır.

Türkmen Lojistik, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan müşteri odaklı bir yaklaşımla sürdürülebilir yüksek performanslı tedarik zinciri çözümleri sunmayı, müşterilerin süreçlerine değer katarken risklerini de yönetmeyi taahhüt eden bir entegre ve çözüm odaklı bir lojistik şirketidir.

“Farklı sorunlara, farklı çözümler” ilkesiyle yola çıkmış olan Türkmen Lojistik müşterilerine esneklik ve izlenebilirlik temelinde bir çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Gerek güncel teknolojilerin kullanımı ve gerekse tecrübeli insan kaynakları ile Türkmen Lojistik, Perakende sektörünün hızlı değişimlerine uyum sağlayan çevik yapısıyla beklentilerinizi aşmak üzere hizmet vermeye hazırdır.