fbpx

GPD

2012 yılında kurulmuş olan Gıda Perakendecileri Derneği (GPD),  ulusal, bölgesel ve yerel modern gıda perakendecileri ile gıda servis zincirlerinin temsilcisi konumundadır.• Günde 15 milyon kişi ile doğrudan temasta olan, sektörün önde gelen tüm perakende kuruluşları ve gıda servis zincirlerinden oluşan güçlü üye kitlesi sayesinde GPD, modern gıda perakende sektörünün sözcüsüdür.

• Sektörel kararlara sağlam zemin oluşturmak amacıyla sektörel veri toplayıp, analiz eden ve sektörel bilgiye dönüştüren GPD, sektörün en güvenilir veri ve bilgi merkezidir.

• GPD modern gıda perakende sektörünün gündemine bağlı olarak, sektörle ilgili yasa ve yönetmelikleri takip eder. Kendi alanında öne çıkan gelişmeleri ele alarak değerlendirir. Oluşturulan görüş ve çözümleri ilgili bakanlıklara ve komisyonlara sunar. Bu görüşleri ilgili bakanlıklar dışında, sosyal paydaşlar, uzmanlar, araştırma kuruluşları, uluslararası yetkili kurumlar ile de paylaşır ve çözüm üretmek için onlarla işbirliği içinde çalışır.

• GPD, sektörün kurumsallaşmasını sağlamak, sektörü ve hizmet kalitesini uluslararası standartlara çıkarmak amacıyla seminer ve workshoplar düzenleyerek, sektörel bilgilerin güncellenmesine katkıda bulunur.

• GPD, sektördeki eğitimli istihdam açığını ve yoğun sirkülasyonu göz önünde bulundurarak sektörel eğitime yönelik çalışmalar yapar. Belirlediği eksiklikler doğrultusunda ürettiği çözümleri resmi mercilere ileterek, uygulamaya geçirilmesi için takipte bulunur.

Perakende Günleri Bir Soysal Organizasyonudur.

SOYSAL

Adres: Noramin İş Merkezi, Maslak Mahallesi, Büyükdere Cad. No:237 Kat:1 No:114 Sarıyer 34398 İstanbul 

Telefon: 0(212) 212 99 70 

Fax: 0(212) 212 38 36 

E-posta: info@soysal.com.tr 

PG’yi Takip Edin: