fbpx

Merter Özay

GPD Temsilcisi, Özay Hukuk Bürosu, Kurucu

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Av. Merter Özay, 2001 senesinde M&C Law Consulting adlı hukuk bürosunda iş hayatına atıldı. 2004’te CarrefourSA’da Gayrimenkul ve Davalardan Sorumlu Hukuk Müşaviri olarak göreve başlayan Özay, 2009’da CarrefourSA’ya kurumsal ilişkiler ve hukuk direktörü olarak İcra Kurulu’na atandı. 2012’de yönetim kurulu üyeliğine atanan Özay, görev yaptığı süre boyunca Carrefour Group’un dünya üzerindeki en genç hukuk direktörü ve yönetim kurulu üyesi sıfatını muhafaza etti. Galatasaray Üniversitesi’nde özel hukuk alanında yüksek lisansını tamamlayan Özay, aynı üniversitede özel hukuk alanında doktora çalışmalarına devam ediyor.

 

Sivil toplum örgütlerinde de aktif şekilde çalışan Özay, Saint-Joseph’liler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, AMPD Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Perakende Meclisi Üyeliği, TAMPF Denetim Kurulu Üyeliği, GPD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, GPD ve KMD Mevzuat Komitesi Başkanlığı, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü veya yürütüyor.

 

Özay, 2013’te, Özay Hukuk Bürosu’nu kurarak yabancı ve yerli sermayeli şirketlere hukuk danışmanlık hizmeti sunmaya başladı. Türk Patent Enstitüsü nezdinde marka vekili de olan Özay, İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürüyor. 

Perakende Günleri Bir Soysal Organizasyonudur.

SOYSAL

Adres: Noramin İş Merkezi, Maslak Mahallesi, Büyükdere Cad. No:237 Kat:1 No:114 Sarıyer 34398 İstanbul 

Telefon: 0(212) 212 99 70 

Fax: 0(212) 212 38 36 

E-posta: info@soysal.com.tr 

PG’yi Takip Edin: