PERAKENDE GÜNEŞİ ÖDÜLLERİ

 

Sektörün en prestijli ödülleri olan Perakende Güneşi Ödülleri,
perakendenin gelişimine başarılı ve özgün çalışmalarıyla
katkıda bulunan kişi ve kurumları teşvik etmeyi amaçlıyor.



Perakendeye verdiği hizmet ve örnek uygulamalarıyla öne çıkan kişi ve kurumlar ile fark yaratan, yenilikçi ve etkili
projelere verilen Perakende Güneşi Ödülleri, tüm sektörün başarının heyecanını ve coşkuyu paylaştığı,
perakendenin en önemli ödül organizasyonu.

Ödüller, her yıl sektörden gelen yoğun katılım sonrasında, sektörün önde gelen isimlerinden ve uzmanlardan
oluşan jürinin ayrıntılı ve titiz çalışmasıyla belirlenerek 6 ayrı kategoride veriliyor.

Perakende Güneşi Ödülleri, 29-30 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar’da iki gün boyunca düzenlenecek ödül törenlerinde
sahiplerini bulacak. Emeğiyle, yüreğiyle, başarısıyla sektörü aydınlatan başarılı temsilciler, ödülleriyle buluşacak.


Perakende Güneşi Ödülleri Sponsoru 

 

 

 

arkaplan

ÖDÜL KATEGORİLERİ

 

PERAKENDE GÜNEŞİ ÖDÜLLERİ 2017 KISA LİSTE

 

Yaşam Boyu Başarı Ödülü
Bu ödül için kısa liste açıklanmamaktadır.

ATÜ Perakendeye Katkı Özel Ödülü Kısa Listesi
 Gizia Gate
HOPİ
Migros
ZUBİZU

Genç Liderler Ödülü Kısa Listesi
 Fatih Karaca, Karaca Group CEO
Ferhat Zamanpur, Silk and Cashmere CMO
 Özhun Olgar, Olgar Şirketler Grubu CEO
 Zeynep Doğan, Ramsey Yönetim Kurulu Üyesi


En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü Kısa Listesi
 Bülent Gürcan, Teknosa CEO
 Didem Aydın, Zorlu Gayrimenkul Genel Müdürü
 Hakan Kaplan, Doğuş Müşteri Sistemleri CEO
Nevzat Yıldız, Yataş Genel Müdürü


En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı Ödülü Kısa Listesi
D&R
 ebebek
 Gratis
L’Oréal Türkiye


En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması Ödülü Kısa Listesi
 Altunbilekler
Arçelik
McDonald’s
 ŞOK Marketler

 

 

ADAYLIK VE DEĞERLENDİRME SÜRECİ

 

Kimler Ödül Alabilir?

Perakende sektöründe faaliyet gösteren veya perakende sektörüne hizmet veren kişi, kuruluş ya da projeler ödül alabilir.

Ödüle Katılım / Adaylık

Ödüle katılım, her ödül kategorisi için ayrı bir şekilde hazırlanmış adaylık formları kullanılarak yapılır. Adaylık formlarında yer alan bilgilerin doğruluğundan, formu dolduran katılımcı/öneri sahibi sorumludur.

“En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı Ödülü” ve “En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması Ödülü” kategorileri için adaylık formları doğrudan Soysal’a gönderilir.

Diğer tüm ödüller için katılım, Soysal veya AYD, BMD, GPD, KMD, MTD, MOSDER, TMD ve TURYİD dernekleri aracılığıyla yapılabilir. Dernek yönetimleri, kendilerine ulaşan adaylık formlarına ilave olarak kendileri de aday gösterebilirler.

Adaylık formlarını web sitemizin “Ödül Kategorileri Adaylık Formu” bölümünde yer alan linklere tıklayarak indirebilirsiniz. Tüm formları e-mail aracılığıyla Soysal’a iletmenizi rica ederiz. (Yetkili kişi: Olgu Kundakçı/ okundakci@soysal.com.tr)

Önemli hatırlatma

. Formları, formlarda belirtilen kelime sayılarını aşmadan doldurmanızı rica ederiz.

. Kelime sayısını aşma halinde, formlardaki uyumun sağlanması amacıyla, yeniden doldurmanız istenecektir.

. Sadece 2 ödülde (En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı Ödülü ve En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması Ödülü), forma ek olarak, en fazla 3 A4 sayfası destekleyici bilgi yollayabilirsiniz.

Adaylık formlarını Soysal’a ve ilgili derneklere en geç 25 Ağustos 2017 tarihine kadar iletmenizi rica ederiz.

 

Değerlendirme Süreci

Kısa listelerin oluşturulması

Tüm adaylık formları jüriye sunulur. Jüri, ilk toplantısını yaparak adaylar arasından ön eleme yapar ve her kategori için kısa listeler oluşturur. Bu listeler sektöre duyurulur. Kısa listelerde her ödül kategorisinden 4 katılımcı yer alır. Kısa listeye kalan adaylar, son değerlendirme için jüriye ek bilgi yollayabilir. Yalnızca Yaşam Boyu Başarı Ödülü kategorisinde kısa liste oluşturulmaz.

Ödül kazananların belirlenmesi

Jüri, kazananları belirlemek amacıyla ikinci kez toplanır. Kazananlar, kısa listede yer alan adaylar arasından belirlenir. Yaşam Boyu Başarı Ödülü, var olan tüm adaylar arasından belirlenir.

Ödül kazananların duyurulması

Kazananlar, 29-30 Kasım 2017 tarihlerinde, Perakende Günleri’nde düzenlenecek Perakende Güneşi Ödülleri Töreni’nde duyurularak, tüm sektörün coşkusuyla, ödüller sahiplerine takdim edilir.

 

arkaplan

ÖDÜL JÜRİSİ

KİMLER ÖDÜL ALDI? 

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ

Tekin Acar
Tekin Acar Cosmetics, Yönetim Kurulu Başkanı

ATÜ ÖZEL ÖDÜLÜ

ATÜ ÖZEL ÖDÜLÜ

Tasarım Tomtom Sokakta
Tomtom Gardens

PERAKENDEYE KATKI ÖZEL ÖDÜLÜ

PERAKENDEYE KATKI ÖZEL ÖDÜLÜ

Metro Toptancı Market Türkiye

GENÇ LİDERLER ÖDÜLÜ

GENÇ LİDERLER ÖDÜLÜ

Burak Çelet
Desa, CEO

EN BAŞARILI PROFESYONEL YÖNETİCİ ÖDÜLÜ

EN BAŞARILI PROFESYONEL YÖNETİCİ ÖDÜLÜ

Uğur Demirel
Şok Marketler, CEO

EN BAŞARILI SOSYAL MEDYA KULLANIMI ÖDÜLÜ

EN BAŞARILI SOSYAL MEDYA KULLANIMI ÖDÜLÜ

Altınyıldız Classics

EN BAŞARILI İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMASI ÖDÜLÜ

EN BAŞARILI İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMASI ÖDÜLÜ

İpekyol

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüTekin Acar Tekin Acar Cosmetics Yönetim Kurulu Başkanı

Atü Özel ÖdülüTasarım Tomtom Sokakta / Tomtom Gardens

Perakendeye Katkı ÖdülüMetro Toptancı Market Türkiye

Genç Liderler ÖdülüBurak Çelet Desa, CEO

En Başarılı Profesyonel Yönetici ÖdülüUğur Demirel Şok Marketler, CEO

En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı ÖdülüAltınyıldız Classics

En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması Ödülüİpekyol

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüSüleyman Orakçıoğlu Orka Holding,Yönetim Kurulu Başkanı

Atü Özel ÖdülüVakko

Perakendeye Katkı ÖdülüMudo Concept

Genç Liderler ÖdülüTalha Çilek Çilek Mobilya, Yönetim Kurulu Üyesi

En Başarılı Profesyonel Yönetici ÖdülüCem Eriç Kanyon AVM Genel Müdürü

En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı ÖdülüVestel / Pazar Kahvaltısı

En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması ÖdülüLC Waikiki – Waisimo

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüAykut Hamzagil Hamzagil A.Ş. Kurucu Başkanı

Gratis Özel ÖdülüBilsar

Perakendeye Katkı ÖdülüMehmet T. Nane CarrefourSA Genel Müdürü

Genç Liderler ÖdülüCoşkun Bayraktar VIA Properties Yönetim Kurulu Başkanı

En Başarılı Profesyonel Yönetici ÖdülüEren Çamurdan Ay Marka Genel Müdürü

En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı ÖdülüMigros / 360 Derece Sosyal Medya

En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması ÖdülüBoyner Grup, 12 Aralık Mağazacılar Günü Vestel, Vestel Asist

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüMelih Çelet Desa Yönetim Kurulu Başkanı

Perakendeye Katkı ÖdülüTurquality

Genç Liderler ÖdülüAhmet Said Kavurmacı Aydınlı Grup Yürütme Kurulu Başkanı

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MağazalarAhmet Yanıkoğlu Watsons Genel Müdürü

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - Alışveriş MerkezleriAytaç Özçiçek AVM MFI Partners Alışveriş Merkezleri Yönetim Direktörü

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - Yiyecek ve İçecek İşletmeleriGazi Akyol Sunset Grill & Bar İşletme Müdürü

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MarketlerMustafa Altındağ Şok Genel Müdürü

Çevre ve Sürdürülebilirlik ÖdülüMigros

En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı ÖdülüMudo / Sen Annenden Ne Öğrendin?

En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması ÖdülüBimeks +Bi Down Projesi

Yılın Alışveriş Merkezi Müdürü ÖdülüMahmut Metin Gültekin Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi Müdürü

SKM Projects+ Farklılık Özel ÖdülüArmaggan

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüVahap Küçük LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı

Perakende Güneşi Özel ÖdülüİntemaLive Projesi Eczacıbaşı İntema Mağaza

Perakendeye Katkı Ödülüİstanbul Shopping Fest

Genç Liderler ÖdülüÖmer Taviloğlu Mudo Yönetim Kurulu Üyesi

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MağazalarCüneyt Yağcı-Groupe SEB Genel Müdürü Cüneyt Yavuz-Mavi Genel Müdürü

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MarketlerErhan Bostan A101 CEO

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - Alışveriş Merkezleriİlham İnan Dündar Torunlar GYO A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı

Yılın Alışveriş Merkezi Müdürü ÖdülüNezihi Kayıboğlu Optimum Outlet İstanbul Genel Müdürü Ödül Kategori Sponsoru: ARSİS

En Beğenilen Perakende Kuruluşu ÖdülüKom (Mayo ve İç Giyim Mağazaları) Tekin Acar (Parfümeri, Kozmetik Mağazalar)

En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması ÖdülüMigros Ticaret A.Ş. 'Hayallerimin Alışverişindeyim, Geleceğim Bu Sepetin İçinde' Ödül Kategori Sponsoru: SECRETCV.COM

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüÜmit Zaim Derimod Yönetim Kurulu Başkanı

CardFinans Özel ÖdülüArgande

Perakendeye Katkı ÖdülüMehmet Büyükekşi Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı

Yılın Alışveriş Merkezi Müdürü ÖdülüKazım Çizmeci City’s Nişantaşı Genel Müdürü

En Beğenilen Perakende Kuruluşu ÖdülüAtasay ( Kuyum, Mücevher Mağazaları FLO (Ayakkabı Mağazaları)

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MarketlerKubilay Özerkan, Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Ödül Kategori Sponsoru: OBASE

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MağazalarHaluk Özmutlu, Adidas Zone Middle Genel Müdürü Ödül Kategori Sponsoru: OBASE

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - AVMOsman İllez, Bayraktar Gayrimenkul Genel Müdürü Ödül Kategori Sponsoru: OBASE

Yılın Alışveriş Merkezi Müdürü ÖdülüHakan Kurt, İstinye Park AVM Genel Müdürü Ödül Kategori Sponsoru: Arsis Grup

Yılın Mağaza Müdürü ÖdülüErdinç Yılmaz, YKM Adana Mağaza Müdürü Ödül Kategori Sponsoru: Arsis Grup

Yılın Ulusal Zincir Market Müdürü ÖdülüVeysel Tanaltı, Migros Cemalpaşa Mağaza Müdürü Ödül Kategori Sponsoru: Arsis Grup

En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması ÖdülüDeFacto

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüKamil Özçoban Park Bravo Group

Perakendeye Katkı ÖdülüHüsnü Özyeğin, Fiba Holding Ödül Kategori Sponsoru: Trump Towers İstanbul

CardFinans Özel ÖdülüYKM

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MağazalarFüsun Çevikel Kuran, Stefanel Ödül Kategori Sponsoru: Capitol Alışveriş ve Eğlence Merkezi

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - AVMErcüment Alptekin JLL

En Beğenilen Perakende Kuruluşu ÖdülüShell (Akaryakıt), Tefal (Mutfak gereçleri) Ödül Kategori Sponsoru: OBASE

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MarketlerGalip Aykaç BİM

Yılın Mağaza Müdürü ÖdülüNasuhi Gemici Boyner Adana Mağazası Müdürü

Yılın Ulusal Zincir Market Müdürü Ödülüİlker Topçu Real Meydan Mağazası Müdürü

En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması ÖdülüTesco Kipa Ödül Kategori Sponsoru: Kariyer.net

Yılın Yerel Zincir Market Müdürü ÖdülüErtan Tekeli Çağrı Hipermarketleri Bulgurlu Şubesi Müdürü

CardFinans Özel Ödülüİstanbul Doors Restaurant Group

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüKerim Kerimol Ermenegildo Zegna

Perakendeye Hizmet Özel ÖdülüNuşin Oral YKM Yönetim Kurulu Üyesi

Jüri Özel ÖdülüAziz Bulgu Migros T.A.Ş. Eski Genel Müdürü

Perakendeye Katkı ÖdülüGündüz Bayer, Metro Group Asset Man. Türkiye Genel Müdürü Ödül Kategori Sponsoru: Krea Gayrimenkul

En Beğenilen Perakende Kuruluşu Ödülüİstikbal (Mobilya), McDonald's (Fast food/ kafe/ restoran) Ödül Kategori Sponsoru: OBASE

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MağazalarAslı Karadeniz Boyner Büyük Mağazacılık Genel Müdürü

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - AVMHüseyin Okumuş Metro Group Asset Man., AVM Yönetim Müdürü

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MarketlerAlp Özpamukçu Koçtaş Genel Müdürü

En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması ÖdülüGroseri Market

Yılın Mağaza Müdürü ÖdülüMetin Demirbaş GNC Konya Mağaza Müdürü

Yılın Yerel Market Müdürü ÖdülüCevat Çelik Fon Gıda Market Müdürü

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüSait Akarlılar Mavi Jeans

Maximum Özel ÖdülüSilk & Cashmere

Perakendeye Katkı ÖdülüOtto Nagel Multi Turkmall

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MağazalarJaklin Güner YKM

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - MarketlerNihat Özdemir, Kiler Ödül Kategori Sponsoru: Unilever

En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü - AVMOrhan Demir, Carousel Ödül Kategori Sponsoru: Global Refund-Tax Free

En Beğenilen Perakende Kuruluşu ÖdülüMigros (Market) LC Waikiki (Mağaza)

En Başarılı Mağaza/Market Müdürü ÖdülüZeynep Önal-Louis Vuitton, İstinye Park Alper Demirci-Biçen Gıda,Mimaroba Şubesi

En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması ÖdülüTeknosa Akademi

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüFethi Ağralı YKM

En Başarılı Profesyonel Yönetici ÖdülüNuri Aka Profilo

Perakendeye Katkı ÖdülüMehmet Bayraktar, Flagstone Property Group Ödül Kategori Sponsoru: Krea Gayrimenkul

Maximum Özel ÖdülüKahve Dünyası Koton

En Başarılı Profesyonel Yönetici ÖdülüMehmet Nane TeknoSA

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüAbdullah Kiğılı Kiğılı

Perakendeye Katkı ÖdülüMavi

Maximum Özel ÖdülüLCW

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüMustafa Taviloğu Mudo

En Başarılı Profesyonel Yönetici ÖdülüMurat İzci, Olivium Hanifi Arabacı, Tepe Home

Maximum Özel ÖdülüMigros CRM Uygulamaları

Perakendeye Katkı ÖdülüSerdar Sunay BBA

Yaşam Boyu Başarı ÖdülüVitali Hakko Vakko

Perakendeye Katkı Ödülüİstikbal Grubu

En Başarılı Profesyonel Yönetici ÖdülüServet Topaloğlu Tansaş

Maximum Özel ÖdülüTepe Nautilus

PERAKENDE GÜNEŞİ ÖDÜLLERİ BROŞÜRÜ