Abdullah Kavukcu

Global Markamız: Simit Sarayı

Bir hayal ile başlayarak dev bir marka haline gelen Simit Sarayı, geleneksel lezzetimizi tüm dünyaya tattırma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor. Son olarak Fawaz Alhokair Group ile stratejik bir anlaşma yapan marka Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki yayılmasını sürdürüyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, Simit Sarayı’nın başarı öyküsünün ardındaki isimlerden.

Perakende sektöründe başladığı iş yaşamına Kapalıçarşı’da devam eden Kavukcu, 2002’de açılan Simit Sarayı’nın kurucularından. 2012’de Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Kavukcu, 2016 itibariyle Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Türkiye’nin ilk otoban AVM projesini gerçekleştirerek Parkshop AVM'yi hizmete sunan Kavukcu, aynı zamanda inşaat, gıda, yönetim ve danışmanlık gibi farklı iş kollarında faaliyet gösteren Kavukcu Grup’un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Farklı sosyal sorumluluk projelerinde de yönetici olarak görev alan Kavukcu, girişimcilik çalışmaları ve markayı uluslararası boyuta taşıma başarısıyla pek çok ödülün sahibi.

Simit Sarayı, zengin ürün çeşitliliği, son teknolojiyle dünyada bir ilk olma niteliği taşıyan simit fabrikası, güçlü soğuk zincir filosu, 11.000 çalışanı ile tüm dünyada günde 1 milyon kişiyi ağırlıyor.

Kavukcu, hızlı büyüme modeliyle 22 ülkede 426 mağaza ile faaliyet gösteren Simit Sarayı’nın uluslararası yeme-içme markası haline gelişinin öyküsünü anlatacak.