Beytullah Aksoy

Anadolu'ya Nefes Veren Mekânlar

Son yıllarda Anadolu şehirlerine yaptığı yatırımlarla ön plana çıkan Zeydemir, hayata geçirdiği “Yeşil AVM” projeleri ile Anadolu’ya sadece alışveriş merkezi değil, aynı zamanda sanat, kongre merkezi ve spor alanları da kazandırarak kentlerin sosyal ve kültürel gelişimine değer sağlıyor.

Zeydemir’in beş ayrı şehirde, 550 Milyon TL’nin üzerinde hacme sahip olan yatırımlarını yöneten Zeydemir Genel Müdürü Beytullah Aksoy, 315.000 m2 inşaat ve 560.000 m2 peyzaj alanına sahip alışveriş merkezi geliştirdi. Aksoy, Zeydemir’in farklı coğrafyalardaki iştiraklerini, şirket satın almalarını, finansal yatırımları ile mevcut ve potansiyel iş ortakları ile ilişkilerini başarıyla yönetiyor.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2008 yılında mezun olan Aksoy, kariyerine Procter & Gamble firmasında başladı. Hızlı tüketim sektöründen, 2010 yılında inşaat ve gayrimenkul geliştirme sektörüne geçti. İnşaat sektöründe 2010-2016 yılları arasında pazarlama müdürlüğü, pazarlama ve iş geliştirme direktörlüğü, genel müdür yardımcılığı ve genel müdürlük görevlerinde bulundu.

İnşaat ve gayrimenkul projeleri geliştiren Aksoy, büyük ölçekte inşaat yatırımlarını yönetti. Departmanlar arası takımlara liderlik ederek orta ve büyük çaptaki inşaat firmalarının büyüme ve kârlılık stratejilerini geliştirdi.

Bu yıl 17. si düzenlenecek Perakende Günleri’nde Aksoy, Zeydemir’in şehrin içinde yer alan ama kullanılmayan alanları, o kentin insanları için nefes alınan ferah dinlenme, sosyalleşme ve alışveriş mekânlarına nasıl dönüştürdüklerini anlatacak.

Aksoy ayrıca, cadde mağazacılığına benzer yalın kat dizaynını ve AVM giderlerini minimize eden yenilikçi işletme modelini perakende sektörüyle paylaşacak.