Doug Stephens

Alışveriş Dünyasını Sallayan Güç Amazon

Doug Stephens, sektörün nabzını tutan çalışmaları ve lider perakende markalarına yol gösteren görüşleriyle dünyanın önde gelen perakende fütüristleri arasında yer alıyor. Perakendeye yön veren dinamikleri en iyi analiz eden isimlerden olan Stephens, aynı zamanda Amazon konusunda dünyanın sayılı uzmanlarından.

20 yılı aşkın bir süre boyunca uluslararası perakende firmalarında üst düzey pozisyonlarda görev alan Stephens, Fortune 500 şirketleri, lider perakende zincirleri, ve hükümetlere danışmanlık yapıyor. Amerika, Avrupa, Asya, Ortadoğu ve Avustralya’da önde gelen perakende şirketlerine, yaptığı konuşmalarla ilham kaynağı oluyor.

Perakende üzerine bestseller kitaplara imza atan Stephens, “The Retail Revival: Re-Imagining Business for the New Age Consumerism” ve “Reengineering Retail: The Future of Selling in a Post-Digital World” kitaplarının yazarı.

Perakende sektörü, müşteri davranışı ve iş dünyası üzerine yaptığı çalışmalar The New York Times, BBC, Bloomberg, Business News, The Financial Times, The Wall Street Journal gibi dünyanın önde gelen yayın organlarında yayınlanıyor.

Bu yıl 17.si düzenlenecek Perakende Günleri’nde Doug Stephens, yeni teknolojik yaklaşımları, öncü stratejileri, durdurulamaz gelişimi ve fiziksel perakendede attığı adımlarla Amazon’un değişen perakende dünyası için ne anlama geldiğine ışık tutacak.

Herkese, her şeyi, her yerde satan bir firma olma yolunda ilerleyen bu dev yapının kuruluşundan bugüne geliştirdiği vizyonunu, yeni stratejilerini ve müşteriler için yarattığı ekosistemi anlatacak.

Yeni pazarlara giriş stratejilerine de değinecek olan Stephens, gitgide büyümekte olan Amazon ile rekabetin ve ondan yararlanma yollarının somut ipuçlarını verecek.

 

Perakende İş Çözümleri Sponsoru