Fatih Karaca

Ev ve Yaşam Perakendesinden Esinlenmeler

Mutfak, sofra ve ev tekstili kategorilerinde katma değerli fikirler geliştiren Karaca,1973’ten beri insanların sevdikleriyle paylaşmaktan keyif aldığı anları çoğaltma misyonuyla çalışıyor. Karaca’nın küçük bir cam dekor atölyesinde başlayan hikâyesi, bugün 269 mağazacılık ağı, 2500’ün üzerinde satış noktasında hizmet vererek ve 28 ülkeye ihracat yaparak sürdürüyor.

Karaca Grup’un üçüncü kuşak temsilcisi ve CEO’su Fatih Karaca, Bilkent Üniversitesi’nde lisans eğitiminin ardından Barcelona Pompeu Fabra Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Karaca’da perakende kanalının geliştirilmesinden sorumlu koordinatör olarak işe başladı. 2008’de Emsan, 2014’te Jumbo markasının satın alınmasına, 2012’de ise Karaca Home markasının kuruluşuna liderlik etti. Karaca’nın yurtdışı açılımını başlatarak 2 kıtada 16 ülkede Karaca mağazalarının açılışını sağladı.

Fatih Karaca, inovasyon bazlı dönüşüm hikayelerini ve uyguladıkları inovasyonları anlatacak. Zor zamanlarda aldıkları önlemler ve uyguladıkları satış teknikleriyle ilgili bilgiler verecek; kendi alanlarına özgü ilginç müşteri hikâyelerini de paylaşacak.