Jonas Kjellberg

Oyunun Kurallarını Değiştirmek

Dünyanın en önemli “seri girişimci” ve yaratıcı iş adamlarından biri olan Jonas Kjellberg, Skype’ın kurucuları arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü e-ticaret firması Zalando’ya kuruluş aşamasında yatırım yaptı; yönetim kurulu başkanı olduğu iCloud’u Apple’a, kurduğu Player.io’yu Yahoo’ya sattı.

İnovasyon, girişimcilik, müşteri deneyimi ve dijital değişim konularında fikir önderi olan Kjellberg, “Gear Up” ve “Business Creation” kitaplarını yazdı. İş dünyasına kılavuz niteliğindeki “Gear Up” 12 dile çevrildi ve 2014 yılında yılın işletme kitabı ödülünü aldı.

Kjellberg, Stanford Üniversitesi ve Stockholm School of Economics’te girişimcilik üzerine dersler veriyor; girişimcilere koçluk yapıyor. Yöneticilere nasıl kazançlı bir satış kültürü yaratacakları konusunda danışmanlık yapıyor.

Stockholm’de Royal Institute of Technology’de mühendislik eğitimi alan Kjellberg, Uppsala Üniversitesi’nde MBA yaptı. Gear up Ventures’ı kuran Kjellberg, şu anda BCG Digital Ventures, Gourmetli.com ve Improve Sales’i yönetiyor.

Hayatını “oyunun kurallarını değiştirerek” yaşayan Kjellberg, kuralları nasıl değiştireceğimizi, kendi başarılı ve başarısız girişim öykülerinden yola çıkarak anlatacak.

Müşteri memnuniyetinin en tepe noktasının tanımını yaparak bunu ürünün hangi özellikleri ile ve hangi yöntemlerle yapmamız gerektiğini örneklerle gösterecek.

Sıfır maliyette inovasyon, gelir arttırmada inovasyon için ipuçları verecek. Başarıya ulaşmak için; ürün, satış ve kârlılığın aynı anda nasıl yönetileceğini anlatacak.

İş dünyasında stratejiye çok önem verilmesine rağmen, asıl önemli olanın strateji değil inovasyon olduğunu vurgulayan Kjellberg kuralları değiştirmede etkili olan yönetim modellerini sunacak.

Kjellberg’ten, oyunun kurallarını nasıl değiştireceğimizi ve yoğun rekabet ortamında nasıl öne geçeceğimizi dinleyeceğimiz ilham verici bir oturum.

 

Resmi Teknoloji Merkezi Sponsoru