Kubilay Özerkan

2018’e Doğru

Kubilay Özerkan, organize perakendenin çatı örgütü olan ve sektörün köklü derneklerinden AYD, BMD, GPD, KMD ve TURYİD’in oluşturduğu Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı.

1997 yılından bu yana Metro Group bünyesinde farklı görevler üstlenen Özerkan, 2000-2005 yılları arasında Metro Toptancı Market Romanya, Macaristan, Bulgaristan Yönetim Kurulu Üyeliği, 2005-2008 yılları arasında Real Hipermarketleri Romanya ve Ukrayna’nın Yönetim Kurulu Üyeliğini, 2008-2011 yılları arasında ise Real Hipermarketleri Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’nü yaptı. 2011 yılında Metro Toptancı Market Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Özerkan, halen bu görevini sürdürmekte.

Göreve geldiği ilk günden itibaren Türkiye gastronomisine ve değerlerine sahip çıkma prensibiyle çalışmalarını sürdüren Özerkan; sürdürülebilir tarım, hayvancılık ve balıkçılık konularında hayata geçirdiği çalışmalarla sektöre ilham vermiştir.

Özerkan, Türkiye ve dünyadaki gelişmelerin sektöre yansımalarını ele alacağı bu oturumda 2017’den çıkarılması gereken dersleri ve sektörün mevcut durumunu değerlendirecek; 2018 yılında sektörümüzü bekleyen önemli gelişmeleri paylaşacak.

Sektörümüzün bugününü anlamak ve gelecek yıla dair yol haritası çizmek için önemli bir oturum.