Mark Little

İşi Start-up Heyecanıyla Yönetmek

Mark Little, televizyon ve yazılı basında dünyanın farklı ülkelerinde 20 yıllık gazetecilik ve haber sunuculuğu deneyiminden sonra birikimini dijital medyaya taşıyan başarılı bir girişimci.

Little, Twitter’ın Avrupa medya ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcılığının yanı sıra EMEA bölgesini yönetti.

Twitter’a geçmeden önce, 2010’da dünyanın sosyal içerikli haberler sağlayan ilk medya ajansı Storyful’u kurdu ve ajansı CEO ve inovasyon direktörü olarak yönetti.

Storyful’da Youtube, Facebook, BBC, ABC News ve New York Times gibi dünyanın önde gelen haber kuruluşları ve sosyal iletişim ağlarıyla çalıştı.

Little, bu başarılı start-up girişimi sonrasında şirketini büyüterek 2013’te Rupert Murdoch’un şirketi News Corporation’a sattı. 

Uzun yıllar İrlanda resmi televizyonu RTE’de yurtdışı muhabirliği ve “Prime Time” programının sunuculuğunu yapan ödüllü gazeteci Little’ın yayınlanmış üç kitabı bulunuyor.

Yeni medya alanında birçok ödül alan Little, sosyal medya ve start-up deneyimlerini girişimcilerle paylaşıyor, seminerler veriyor.

Little, Perakende Günleri’nde şirketlerin anlık kâr zarar tablolarına, sayısız grafiklere takılıp kalmadan yeni fikirleri nasıl korkusuzca deneyebileceğini anlatacak; kendi deneyimlerini paylaşacak.

Her yeni fikrin denemeye değer büyük bir fikir olduğunu düşünen Little’a göre başarısız olma korkusundan kurtulduğumuz anda yeni adımlar atabiliriz. Önemli olan denemek ve devam edip etmeyeceğimize hızlı karar vermek. Sonra yeniden başka bir fikri denemek.

Mevcut işlerimizi start-up çevikliği ve heyecanıyla geliştirmek, yeni işlere adım atmak için yol gösterici bir oturum.