Mikko Hyppönen

Ünlü Hacker'dan Siber Güvenlik İpuçları

Bir dönemin ünlü hackerlarından olan Mikko Hyppönen, dünyaca tanınmış bir siber güvenlik uzmanı.

Dünyanın önde gelen siber güvenlik firmalarından F-Secure’de Chief Research Officer olarak görev yapan Hyppönen, PC World dergisi tarafından belirlenen web’deki en önemli 50 isim arasında ve Foreign Policy’nin “100 Küresel Düşünür” listesinde yer alıyor.

İnternet dünyasını sarsan pek çok virüs hakkında dünyayı ilk kez uyaran isim olan Hyppönen şirketlere siber güvenlik alanında danışmanlık yapıyor; ABD, Avrupa ve Asya’da pek çok devlete siber suçlarla hukuksal mücadelede görüş bildiriyor.

Oxford, Cambridge, Stanford gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinde dersler veren Hyppönen, 2010’da Virus Bulletin tarafından anti-malware” endüstrinin en iyi eğitimcisi ödülüne layık görüldü.

Hyppönen, Beta News ve Wired’da köşeyazarlığı yapıyor; araştırmaları New York Times, CNN, BBC ile Foreign Policy, Virus Bulletin ve Scientific American dergilerinde yayınlanıyor.

Hyppönen, Perakende Günleri’nde başta şirketler olmak üzere, bireylerin ve ülkelerin karşı karşıya olduğu siber riskleri çarpıcı güncel örneklerle anlatacak; bu risklere karşı somut çözüm önerileri sunacak.

Ofisteki kahve makinesi aracılıyla ulaşılan şirket bilgilerinden, ağımıza sızabilecek en yeni virüs çeşitlerine, akıllı cihazların doğurduğu güvenlik açıklarından, hangi şirketi hangi tür hackerın hedef aldığına, mahrem bilgilerimizin nasıl toplandığından hükümetler arası siber savaşlara kadar siber güvenliğin tüm boyutlarını ele alacak.

 

Oturum Sponsoru