Patrick Renvoisé

Beynin Satın Alma Düğmesini Keşfedin

Neuromarketing’in dünyadaki sayılı öncülerinden Patrick Renvoisé, dünyanın ilk nöropazarlama modeli olan NeuroMap’i geliştirerek Amerikan Pazarlama Derneği’nin “Next Big Thing In Marketing” ödülünü aldı.

Tamamen bilimsel çalışmalara dayalı bu metodoloji sayesinde 20 ayrı ülkede 6,000’i aşkın şirketin satış ve pazarlama performansını artırdı. Tüm dünyada 200,000’den fazla yöneticinin yararlandığı model, daha fazla müşteri çekmek ve müşteriyi satın almaya ikna etmek için bilimsel bir yol haritası sunuyor.

Renvoisé’nin Christophe Morin ile yazdığı “Nöro Marketing: Müşterinizin Beynindeki Satın Alma Düğmesine Basmak!” kitabı tüm dünyada bestseller oldu. Beyin üzerine yapılan bilimsel araştırmalara dayanan ve pazarlama alanına devrim niteliğinde bir bakış açısı getiren kitap, 11 dile çevrildi ve tüm dünyada 100,000’den fazla sattı. Renvoisé, aynı zamanda “Selling to the Old Brain” adlı kitabın yazarı.

Renvoisé, çalışmalarıyla 2008 yılında dünyanın en büyük CEO üyelik kuruluşu Vistage’ın “Above and Beyond” ödülünü aldı.

National Institute of Applied Sciences- Lyon’da bilgisayar bilimleri alanında master derecesine sahip olan Renvoisé, dünyanın ilk nöro pazarlama ajansını kurmadan önce strateji ve iş geliştirme konusunda üst düzey yöneticilik yaptı.

Perakende Günleri’nde Renvoisé, “Müşteriyi satın almaya nasıl ikna ederiz?” sorusunu somut bir yol haritasıyla yanıtlayacak. Beynimizin nasıl karar verdiğini ve bu kararı etkilemek için nasıl güçlü ve etkili mesajlar oluşturabileceğimizi anlatacak.

Renvoisé’yi dinledikten sonra ürün dizaynından mağaza düzenlemesine, reklamlardan satış danışmanlarının iletişimine kadar tüm pazarlama stratejilerimizi yeni baştan tasarlayacak ve böylece müşterilerimizin satın alma kararı vermesini sağlayacağız.

Bilgilendirici olduğu kadar ilham verici bu konuşmadan öğreneceğimiz tekniklerle satış döngüsünü kısaltacak, geliri ve kârı arttıracak, mağaza ve internet sitelerinde yeni müşteriler kazanmayı sağlayan etkili ve satışa dönen mesajlar oluşturacağız.

Müşterinin beynindeki “satın alma” düğmesine giden yolu keşfedeceğimiz rehber nitelinde bir oturum.

Oturum Sponsoru