Tolga Tatari

  E-Ticaret Gelirimiz Nasıl Artar

Türkiye’de e-ticaretin önde gelen uzmanlarından Tolga Tatari, genç yaşta   başarılı olmuş bir girişimci.

Bugüne kadar birçok yayın, kuruluş veya dernek tarafından Türkiye’nin en   başarılı genç girişimcileri arasında gösterilen Tatari, 2011’de dünyanın en   prestijli ödüllerinden biri olan “Ten Outstanding Young Persons Of the World”   programının Türkiye finallerinde “girişimcilik” dalında ödül aldı.

Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden mezun olan Tatari,   girişimcilik hayatına üniversite yıllarında başladı. 2002 yılında evlilik   hazırlıkları yapanlara yönelik bir site olan evlilik.com ile e-ticaret hayatına   atıldı. Türkiye’nin online moda merkezi enmoda.com, kozmetik ve parfüm   alışveriş sitesi misspera.com ve Türkiye’nin en büyük online ayakkabı   mağazası zizigo.com gibi başarılı girişimlere imza attı.
2008 yılında   Markafoni’yi kurarak Türkiye’ye özel alışveriş konseptini getiren Tatari  2014’te şirket hisselerini dünyanın en büyük internet şirketlerinden biri olan Naspers'a sattı.

Önde gelen e-ticaret firmalarına danışmanlık veren Tatari, yeni girişimi Akinon ile en büyük perakende firmalarının e-ticaret platformlarını kurup geliştirmelerine destek oluyor.

Tatari, e-ticaretteki yeniliklerden, yapay zeka (AI) ve arttırılmış gerçeklik (AR) gibi yeni teknolojilerin alışveriş yolculuğunda yarattığı değişimlere kadar dijital dünyadaki gelişmelerin perakende sektörüne etkilerini örneklerle Perakende Günleri’nde anlatacak. Dijital yeniliklerin sağlayacağı fırsatları aktarırken, firmaların ve bağımsız e-ticaret sitelerinin bu yeni ortamda satışlarını nasıl artıracaklarına dair somut ipuçları verecek.