Uğur Demirel

Hızlı ve Sağlıklı Büyümenin Yolu 

Şok Marketler, günde üç mağaza açarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen perakendecileri arasında yer alıyor. Büyüme ve istihdama katkı hedefleri doğrultusunda hem hızlı hem de sağlıklı gelişimini sürdürüyor.

Şok Marketlerin başındaki isim Uğur Demirel. 24 yıldır hızlı tüketim ürünleri ve perakende sektörünün içinde olan Demirel, 74 ilde 4500’ü aşkın mağazası bulunan Yıldız Holding bünyesindeki Şok Marketler’in CEO’su olarak görev yapıyor.

Kariyerine Koc Holding Maret A.Ş.’de başlayan Demirel; sonrasında üretim müdürü olarak Aytaç A.Ş.’de görev yaptı.

1998’de Gima bünyesinde çalışmaya başladı ve şirket 2005’te CarrefourSa tarafından satın alınana kadar ticaret direktörlüğü görevini yürüttü. CarrefourSa’da icra kurulu üyeliği ve ticaret direktörlüğü yaptı.

2010 yılında Pasifik Gıda A.Ş. genel müdürü olarak Yıldız Holding’e katılan Demirel, sonrasında perakende grup başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2016’da “En Başarılı Profesyonel Yönetici” dalında Perakende Güneşi Ödülü aldı.

Yılın yarısını mağazaları dolaşarak geçiren Demirel, Şok’un büyüme başarısının ardındaki güçlü organizasyonu anlatacak; Şok’un sahadan yönetim gibi tüm sektöre esin kaynağı olacak uygulamalarını paylaşacak. Hızlı ama aynı anda sağlıklı büyümenin ipuçlarını dinleyeceğimiz ilham verici bir oturum.