fbpx

Selen Kocabaş

Simit Sarayı Yönetim Kurulu Danışmanı

Kariyerine Koç Grubu’nda başlayan Kocabaş, Arçelik, Marshall Boya, Group Danone ve Sabancı ortaklığı DanoneSa’da çeşitli yönetsel görevlerde bulundu. Turkcell ailesine 2003’te genel müdür yardımcısı olarak katılan Kocabaş, 13 yıl boyunca farklı genel müdür yardımcılığı görevlerini yürüttü.

 

2015’te Turkcell Grubu’ndan ayrılan Kocabaş, İddaa markasıyla bilinen İnteltek, yurtdışı operasyonları Astelit ve Best, Global Bilgi Çağrı Merkezi, Turkcell Ödeme Sistemleri ve Turkcell Teknoloji Şirketi gibi Turkcell iştiraklerinde çeşitli yönetim kurulu üyeliği rollerini üstlendi. Kocabaş, Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşlarından Peryön İnsan Yönetimi Derneği’nin ilk kadın başkanı olarak görev yaptı. Etik ve İtibar Derneği’nin şirketi temsilen ilk kurumsal kurucu üyesi, TKYD ve TÜSİAD üyesi oldu. Kocabaş, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve Yeniden Biz Derneği’nin yönetim kurulu üyesi, Endeavor danışma kurulu üyesi ve mentorlarındandır. Kocabaş, şu anda Simit Sarayı’nda yönetim kurulu danışmanı olarak görev yapıyor ve icra komitesi başkanlığını vekaleten yönetiyor. 

 

Kocabaş, MultinetUP grubun yönetim kurulu üyesi, Akiş GYO bağımsız YK üyesi, İzeltaş ve Cam Merkezi danışman YK üyesi , Mentoro Platformu’nun iş ortağı olarak görev yapıyor. Yönetim kurullarına ve şirket yönetimlerine stratejik yönetim danışmanlığı ve mentorluk hizmeti veriyor.İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Kocabaş, Marmara Üniversitesi’nde İK Yönetimi ve Organizasyonel Davranış üzerine lisansüstü derecesine sahiptir. Kocabaş, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Perakende Günleri Bir Soysal Organizasyonudur.

SOYSAL

Adres: Noramin İş Merkezi, Maslak Mahallesi, Büyükdere Cad. No:237 Kat:1 No:114 Sarıyer 34398 İstanbul 

Telefon: 0(212) 212 99 70 

Fax: 0(212) 212 38 36 

E-posta: info@soysal.com.tr 

PG’yi Takip Edin: