fbpx

Suzan Toplusoy

BMD Temsilcisi / Roman Hazır Giyim İcra Kurulu Başkanı

Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil Tasarım Bölümü mezunu olan Suzan Toplusoy, iş hayatına Zeki Triko’da başladı. Ardından hazır giyim sektörünün önde gelen firmalarında Tasarım Koordinatörlüğü yaptı. Uzakdoğu, Hindistan, Endonezya gibi ülkelerde tasarım ve üretim yapan Toplusoy, 2004 yılında Roman Tasarım Direktörü olarak göreve başladı. Roman’ın mağazalaşma döneminde bünyeye dahil olan Toplusoy’un, eğitimi, tecrübesi ve vizyonu ile Roman’ın yurt içinde ve yurt dışında tasarım gücü yüksek, modaya yön veren, yenilikçi ve öncü bir marka olmasında büyük rolü vardır. 

2004 – 2007 yılları arasında “SUZAN TOPLUSOY” markası adı altında tasarladığı özel kaftan koleksiyonu yurt içi ve yurt dışındaki seçkin lokasyonlarda tüketicisi ile buluşmuştur. Osmanlı desenlerinden ilham alarak tasarladığı bu kapsül koleksiyon ile her yıl The Train New York Fuarı’na katılmıştır. 

Kaliteli ve sürdürülebilir üretim anlayışıyla tüketicinin hazır giyim alanında tasarım gücü yüksek bir markaya erişimini sağlayıp, Roman’da birçok yeni projeyi hayata geçiren  Suzan Toplusoy; 2016 yılı itibariyle aynı zamanda Roman Hazır Giyim İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmektedir. 

Perakende sektörünün önde gelen derneklerinde aktif rol alan Toplusoy, aynı zamanda BMD Temsilcisi ve TGSD Yüksek İstişare Kurulu üyesidir. “Düşünen, üreten, hayallerinin peşinden koşup risk alabilen kadını yaratmak ve yaşatmak bir kadın olarak hayattaki en büyük değerimdir” diyen Toplusoy, Türkiye’de kadının iş ve sosyal yaşamda daha aktif rol alması için gerçekleştirilen çalışmalara destek olup ve bu alanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarının içinde aktif olarak yer almaktadır. Roman Yönetim Kurulu Başkanı, iş adamı Turgut Toplusoy ile 2001 tarihinden itibaren evli ve ikiz çocuk annesidir. 

Perakende Günleri Bir Soysal Organizasyonudur

SOYSAL

Adres: Noramin İş Merkezi, Maslak Mahallesi, Büyükdere Cad. No:237 Kat:1 No:114 Sarıyer 34398 İstanbul 

Telefon: 0(212) 212 99 70 

Fax: 0(212) 212 38 36 

E-posta: info@soysal.com.tr 

PG'yi Takip Edin:

© 2019 SOYSAL 

DESIGNED BY CREATIVE RED EXPERIENTIAL ADVERTISING AGENCY