MÜŞTERİ ODAKLI DİJİTAL HİZMETLER

Fatih Şavata

Mall Logistics
Yönetici Ortağı

Müşteri deneyiminin geliştirilmesi perakendenin tüm alanlarında önemini koruyor. Bunun için çok sayıda çalışma yapılıyor. Teknolojinin de yardımıyla deneyimi iyileştirmek ve daha kaliteli hale getirebilmek için projeler üretiliyor. Easy Point ve Mall Logistics tarafından geliştirilen Hands Free Türkiye projesi bu konuda öne çıkıyor. Projenin temel amacı, müşterinin alışverişlerinin kasadan ödeme yaptığı kasada bırakılmasından itibaren arzu ettiği yerde ve saatte kendisine teslim edilmesi.

Müşteri deneyiminin gelişiminin yanı sıra müşterinin alışveriş sonrası bir kazanım elde etmesine yönelik ikinci proje yine Easy Point ve Mall Logistics tarafından geliştirildi. Tax Free Türkiye uygulaması yurt dışından gelen turistlerin tax free ödemelerini anlaşmalı markalardan yapması ve iadesini Easy Point noktalarından alması durumunda %50 fazla ödeme almasını taahhüt ediyor. MasterCard’ın proje ortağı olduğu uygulamada tüm alt yapılar grup şirketi Lime Teknoloji tarafından geliştirildi.

Bu oturumda Hands Free Türkiye ve Tax Free Türkiye projelerinin detaylarını, uygulama sonuçlarını, perakendecilere ve AVM’lere somut katkısını dinleyeceğiz.

Perakende Günleri 2024
Toplu katılım olanaklarından yararlanın