ŞANS HAZIRSAN GELİR - SEKTÖRÜN ATMASI GEREKEN 3 ADIM

Süleyman Orakçıoğlu

Orka Holding
Yönetim Kurulu Başkanı

1986 yılında kurulan Damat markası bugün 5 kıtada faaliyet gösteriyor. Damat Tween ve D’s Damat markaları ile Türkiye’de 213, yurtdışında 200 mağazaya sahip. Türkiye’de Metaverse’de hem koleksiyon hem de proje yapan ilk marka. Giresun’da var olan 2 fabrikaya ek olarak 3. fabrikanın yatırımı kısa zamanda gerçekleşecek. Fabrikalarda günde 1100 takım elbise ve 4 bin 500 gömlek üretiliyor.

Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, hem perakendede hem de STK’larda lider konumda. Sektörün ve ihracatın gelişmesi için çok yoğun çalışmalar yapıyor: Türkiye İhracatçılar Meclisi - Yönetim Kurulu Bşk. Vekilliği(TİM), İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri - Başkanlar Kurulu Başkanlığı (İHKİB) , Birleşmiş Markalar Derneği - Kurucu Başkanlığı(BMD), İstanbul Fashion Week - Danışma Kurulu Başkanlığı, İstanbul Sanayi Odası- Meclis Üyesi 17. Grup Dış Giyim Sanayi Komitesi Başkanlığı, İstanbul Sanayi Odası - AB ve Uluslararası İlişkiler Komisyon Başkanlığı.

İş yaşamını TRT’nin açtığı sınavları kazanarak kurumda spiker olarak başlayan Ahu Orakçıoğlu 10 yılı aşkın bir süre TRT’de çalıştı. Daha sonra çeşitli medya kuruluşlarında çalışan Orakçıoğlu son olarak Ekotürk kanalında hafta içi her gün canlı yayınlanan kendi ekonomi programı Gün Ortası’nı hazırlayıp sunuyor.

Bunun yanı sıra bir start-up şirketin melek yatırımcısı. Biyoteknolojik bir yöntemle ekstrakte edilen organik arı ürünlerini Apivital ismi altında markalaştırdığı ve online kanalda ticaret yaptığı bir şirketi var.

Bu oturumda, ülkemiz perakendesinin hem yurtiçinde hem de yurtdışında daha ileri noktalara gelmesi için yapılması gerekenler, somut rakamlarla anlatılacak. Sektörümüz için ufuk açıcı bir oturum.

Perakende Günleri 2024
Toplu katılım olanaklarından yararlanın