TÜRKİYE'NİN İLK RESMİ HACKER'I PERAKENDE GÜNLERİ'NDE

Tamer Şahin

Ethical Hacker

Her şey, küçük çocuğa taksitle alınan bilgisayarla başladı... 1981 doğumlu Tamer Şahin, henüz 18 yaşındayken Türkiye'nin en büyük internet servis sağlayıcısının bilgisayar sistemlerine girmekle suçlandı. Hakkında belgesel yapıldı, Kurtlar Vadisi ve Deli Yürek gibi aksiyon dizilerinde "Hacker Tamer" karakteriyle yer aldı.

Siber Güvenlik uzmanı olan Tamer Şahin, Etik Hacking felsefesi üzerine çalıştı ve profesyonel yaşamını kurumsallaştırmaya yoğunlaştı. Hem ulusal hem de uluslararası düzeyde Siber Güvenlik ile ilgili çeşitli davalara danışmanlık yaptı.

Yeteneğini çok sayıda bilgisayar sisteminin güvenlik açıklarını tespit etmek için kullandı. Özel sektör ve kamu kurumlarının önde gelen kuruluşlarından bazılarının savunma stratejilerini geliştirdi.

İlk ticari Siber Güvenlik Tehdit İstihbarat Altyapılarından birini kurdu. Bu yazılım ve altyapı, Türk Telekom ve İş Bankası’nda uzun yıllardır kullanılmaktadır. Şahin, ABD ve dünya pazarı için geliştirilen ilk Saldırı Tespit yazılımlarından biri olan “Mindwall IDS”in geliştiricilerinden biridir. Mindwall Saldırı Tespit Yazılımı, ABD'den erken aşama yatırımlar almış ve JPMorgan Chase Bank, Citibank, AT&T gibi kurumlar tarafından test edilmiştir.

Müşterileri arasında Philip Morris, United Biscuits, Nestlé, Hilton, Saint Gobain, Godiva,HDI Insurance, Heinemann, Deutsche Welthungerhilfe, Kässbohrer, CNN Türk, Türk Telekom, İş Bankası, Avrasya Tüneli, Filipinler Hükümeti, Türkiye Cumguriyeti Merkez Bankası gibi dünya standartlarında şirketler ve devlet kurumları bulunmaktadır.

Tamer Şahin bu oturumda Türkiye’nin ilk resmi hackerı olma yolunda maceralarını, Etik Hacker’lık deneyimlerini, bilgi güvenliğine dair bireysel ve kurumsal tehditleri ve korunma yöntemlerini eğlenceli anekdotlarla anlatacak.

Siber Güvenlik konusunda çok özel bir oturum.

Perakende Günleri 2025
Erken katılım olanaklarından yararlanın