GLOBAL REKABETTE ÖNE ÇIKMAK - DÜNYA MARKASINDAN BEST PRACTICES

Deniz Erda

Ecco
Amerika Başkanı

2013yılında Türkiye’ye giriş yapan, tasarım ve teknolojiyi bir potada başarıyla eriten ECCO’nun, Orta Doğu ve Afrika pazarını başarıyla yürüten Deniz N. Erda,1 Aralık itibariyle ECCO Amerika’nın başkanlığına getirildi.

Bu yıl tüm dünyada 60. yılını kutlayan, Danimarkalı ayakkabı ve deri markası ECCO son yıllarda hızla büyümeye devam ediyor. Türkiye’de 20, tüm dünyada ise 2.066mağazaya ilave olarak 4 deri ve 6 ayakkabı fabrikası var. 76 milletten 24 binin üzerinde çalışanıyla dakikada 30 çift ECCO ayakkabı üretiyor.

Türkiye’de2022 yılında yabancı turist oranı %40 ve Türk tüketici oranı %60 iken, 2023yılında bu oran %81 Türk ve %19 yabancı olarak değişti. Deniz N. Erda, ECCO Türkiye’nin başarılı bir yıl geçirmesinin en önemli faktörleri arasında yabancı turist ve covid’ten sonraki alışverişin etkili olduğunu belirtiyor.

Sürdürülebilir ve kendi enerjisini kendi üreten bir marka olduklarını belirten Deniz N. Erda, global rekabet ortamında nasıl öne çıkılacağı konusundaki ipuçlarını Perakende Günleri 2024’te bizlerle paylaşacak.

Perakende Günleri 2024
Toplu katılım olanaklarından yararlanın